Clan TDG

Official board of the TDG Clan.

User avatar
By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
#36644
Na świecie można spotkać wiele różnorodnych ras, a niektóre z nich są zaiste unikatami pośród innych, lecz każda rasa ma swoją własną historię, i każdy jej reprezentant jest od siebie różny.

Człowiek - Determinacja, zaradność i liczebność pomogła ludzkości powstać z pokornych, prymitywnych początków, jest to najbardziej rozpowszechnione i liczny lud na świecie. Niewiele miejsc uniknęło ekspansji człowieka i można znaleźć ich w górach i bagnach, pustkowiach i na zieleni równin. Ludzka cywilizacja zdefiniowała ostatni tysiąc lat historii i trwa nawet do dziś.

Krasnolud - Krasnoludy żyją pod górami w wyszukanych, podziemnych miasta. Z nich rozpoczynają ekspedycje głęboko pod ziemię, aby podważyć złoto i srebro z nieustępliwych skał. Zbierają swój dobytek w wielkich skarbcach i patrzą na inne narody z nieufnością, podejrzewając je wszystkie o pożądanie ich bogactwa. Krasnoludy mają niewielu przyjaciół i zyskują przez to niewielką pomoc, gdy siły ciemności napierają na ich twierdze, aby ubiegać się o ich skarbce. Przez to, wielu Krasnoludów wędruje po krajach jako osoby bezdomne i bez przyjaciół, szukając nowych miejsc do nazwania ich własnymi.

Goblin - Królowa Wróżek wygnała gobliny ze swego królestwa dawno temu za zbrodnię, którą tylko ona pamięta. W ramach wygnania pozbyła się ich nieśmiertelności i skazała ich na życie w świecie śmiertelników. Od tego czasu gobliny przeniknęły do społeczeństw ludzkich, robiąc swoje domy w hałdach śmieci i kanałach, gdzie, ku zaskoczeniu wszystkich, wydają się całkiem zadowolone, wykonując zadania, za które nikt inny nie zabrałby się. Zbieranie śmieci w poszukiwaniu skarbów lub trałowanie cuchnących wód przepływających przez podziemne tunele za odrobiną złota lub upuszczoną monetą jest wystarczającym zajęciem dla nich, aby nie sprawiali kłopotów dla swych sąsiadów.

Ork - Długo uważani za doskonałych żołnierzy, Orkowie przez długi czas byli powszechnie niewolnikami w Imperium, aż do niedawna gdy zrzucili kajdany i sięgnęli po wolność i niezależność, prawie doprowadzając do wojny domowej.

Niziołek - Niziołki są najszczęśliwsze, gdy odpoczywają w swoich schludnych domach lub siedząc w wiejskim pubie, śmiejąc się z przyjaciółmi nad kubkami Wykwintnej Belindy. Wydaje się, że szerszy świat duże i niebezpieczne, pełne ludzi o niskim charakterze i złych zamiarach. Jednak niziołki trafiają w najbardziej nieoczekiwane miejsca, a w obliczu niebezpieczeństwa potrafią przezwyciężyć swoje obawy i zrobić to, co należy zrobić. Powód? Szczęście. Niziołki posiadają całe szczęście zawarte na świecie.

Elf - Panowie i panie królestw wróżów, z Elfów wywodzą się istoty takie jak Królowa Wróżek, Książę Rudzików, Oberon, oraz nawet Diabolus, Pan Piekła. Większość Elfów ma małe ambicje, zadowolone ze spędzania wieków w przyjemności, lub też uwieczniając zapierające dech w piersiach widoki ojczyzny na płótnie lub w wierszu, spotykanie się z kochankami pod morzem błyszczących gwiazd, albo tańcząc, pijąc i ucztując na łupach skradzionych ze świata śmiertelników.

Mechanizm - Mechanizmy zegarowe są mechanicznymi ludźmi wykonanymi z metalu, poszycia, kół zębatych, drutów i kawałków sprężyn, do których są związane dusze wyrwane z Zaświatów. Magia splatania duszy przywiązuje ją do mechanizmu zegarowego, ale pozwala na manipulację ciałem tylko wtedy, gdy jego wewnętrzne mechanizmy są w ruchu. Wszystkie zegary mają gdzieś w ciele kluczyk, a kiedy są one nakręcone to poruszają się, myślą i działają jak żyjące stworzenia. Gdyby klucz przestał się zaciął, mechanizm stałby się uśpionym, nieczuły obiektem.

Zmiennokształtny - Elfy tworzą podmieńców, aby ukryć porwane przez nich dzieci. Tworzą uzurpatora z naturalnych materiałów i używają magii, aby nadać mu wygląd zaginionego dziecka. Magia często zanika po kilku tygodniach, ale czasami utrzymuje się i pozwala uzurpatorowi dorastać na tyle, aby stać się prawdziwą osobą.
[Frakcja] Krwawa Ręka

Xonel czy Lenox, licz czy elficki wielki nekromant[…]

Conqueror's Blade guide

Weapons, uses, and armor Shortsword and Shie[…]

Rasy w naszym uniwersum

Jaka ścieżka jest właściwa ? Ścieżka Śniącego oczy[…]

Główne informacje o świecie

https://lh3.googleusercontent.com/EIVd1nR4KZ4--r5[…]