Clan TDG

Official board of the TDG Clan.

User avatar
By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
#1315
Image

Kraina ta jest charakterystyczna ze swoich zróżnicowanych krajobrazów oraz wielu tradycji. Jest ona zamieszkiwana przez wiele ras, głównie przez ludzi oraz żyjące w górach krasnoludy. Stolicą administracyjną tego regionu jest Impertarium osadzoną w lesistych regionach samego południa tej krainy, a ośrodkiem handlowym będącym głównym rynkiem zbytu z dostepem do morza jest osadzony na zachodzie Port Cobh, gdzie handel płynie równie prężnie co stale rozwijający się tam półświatek przestępczy.


Hrabstwo Delrish

Jest to wschodni region tej krainy o ciepłym umiarkowanym i przejściowym klimacie, którego władcą jest hrabia Małosław Bakobrody. Samo Delrish jest bardzo niezależnym regionem, co poniekąd można zawdzięczać silnemu charakterowi Bakobrodego oraz zamieszkującej tam ludności. Główna ekonomia tego regionu bazuje na handlu, usługach oraz uprawach zbóż takich jak pszenica, żyto, jęczmień czy też chmiel. W regionie tym panuje tolerancja religijna.

Delrish
Populacja: 15,000
Rząd: feudalizm, hrabia Małosław Bakobrody, suweren hrabstwa
Stolicą tego regionu jest Delrish, będące prężnie rozwijającym się miastem. Charakteryzuje się wysokimi murami oraz wojskiem o równie wysokiej dyscyplinie, które zapewnia jego mieszkańcom bezpieczeństwo. W samym mieście można napotkać się na różnego rodzaju warsztaty, od alchemicznych aż po inżynierskie.

Avantur
Populacja: 4,000
Rząd: feudalizm, baron Avantur, wasal Delrish
Miasto o charakterze przemysłowym ze względu na lokalizację blisko gór i morza. Wielu znakomitych kowali imperialnych pochodzi właśnie z Avantur, a bezpośredni dostęp do górskich kopalni daje tutaj niemalże nieograniczony zasób do wykorzystania dla samego miasta oraz jego rzemieślników. Krążą jednakże pogłoski o zielonoskórych, którzy zagrażają temu miastu od strony wschodnich lasów.

Leśne Siedlisko
Populacja: 250
Rząd: feudalizm, sołtys, wasal Delrish
Wioska położona na południe od samego miasta Delrish, założona przez - wtedy skromnego rycerza - Małosława Bakobrodego z powodu dobrego położenia geograficznego, w którym łatwo można byłoby się obronić. Sama wioska jest otoczona gęstym pasmem drzew oraz bagien, a na wschodzie rozciąga się legendarny Srebrny Las, którego wampirze legendy odciągają bandytów i rzezimieszków z tego regionu.

Słomiana Wioska
Populacja: 1,000
Rząd: feudalizm, sołtys, wasal Delrish
Spokojna wioska położona na północnym zachodzie miasta Delrish, oraz bezpośrednio na zachodzie od Avantur. Lokalni trudnią się tam rolnictwem oraz zielarstwem. Pomimo tego, że jest to spokojna miejscowość to położony na północ stąd Czarny Las jest owiany wieloma zagadkami, a żyjące w nim stwory wcale nie są przyjaźnie nastawione do nikogo.


Konfederacja Imperata

Impertarium
Populacja: 25,000
Rząd: plutokracja, rada
Największym miastem tego regionu jest Impertarium, o bardzo potężnie brzmiącej nazwie. To właśnie przez te okazałe miasto przepływa szereg informacji oraz wielu dostojników knuje swe intrygi na lokalnym dworze. Potężne mury tego miasta były niegdyś złamane przez ogromny najazd Orków z zachodu, lecz od tego czasu Impertarium stanęło po raz kolejny na nogi, silniejsze niż kiedykolwiek. Po upadku państwa imperialnego w rządzie miasta zasiada teraz rada elity tego miasta, najbogatszych i najbardziej wpływowych osób.

Port Cobh
Populacja: 8,000
Rząd: republika, elektorat
Centrum handlowe, ulokalizowane na środkowym zachodzie tego regionu. Przepływa przez nie tyle statków handlowych, co również korsarzy na usługach imperialnych, oraz nocami piratów i innych mniej legalnych jegomościów.

Vargenshögborg
Populacja: 100
Rząd: feudalizm, baron Arshal Volgang
Mroźna twierdza umieszczona na północnych stepach górskich, od zawsze była domem i dziedzictwem rodziny Volgang. Pomimo niedawnego odbicia z rąk nieumarłych oraz zielonoskórych, baron Arshal Volgang trzyma swoją pieczę nad tym regionem, aby powrócił do swej dawnej chwały.
Last edited by Operativ on 17 Aug 2019, 14:12, edited 4 times in total.
Clan Structure

An officer needs to be properly skilled (whether b[…]

Tury Inicjatywa Inicjatywa określa kolejno[…]

[Frakcja] Krwawa Ręka

Xonel czy Lenox, licz czy elficki wielki nekromant[…]

Conqueror's Blade guide

Weapons, uses, and armor Shortsword and Shie[…]