Clan TDG

Official board of the TDG Clan.

By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
Witam was bardzo serdecznie, z tej strony wasz Mistrz Gry. Najpierw pytanie wstępne.

Pytanie: Po co temat?
Odpowiedź: Dla was. Dla Ciebie, Ciebie... I nawet Ciebie, ty, który stoisz gdzieś w rogu również nie będziesz zapomniany.

Lecimy z tematem dalej. Jak wiecie, sporo rzeczy nie jest otwarcie sugerowane, a forum do tych celów jest rzadko używane - bo stawmy czoła prawdzie - na daną chwilę jest wygodniej coś napisać krótko i zwięźle... A tutaj? Tutaj mamy szerokie pole do popisu, możliwe do przeanalizowania przez każdego, rozpatrzone przez każdego i co najważniejsze - widzialne przez każdego, zawsze - i nie ważne o jakiej godzinie (no chyba, że forum padło).

Pytanie do was - co chcielibyście zobaczyć w RPG?
Tak, wasza odpowiedź ma znaczenie. Proszę, abyście wasze wypowiedzi napisali starannie i opisali kluczowe szczegóły, aby wasz koncept został w pełni zrozumiany przez resztę odbiorców, w tym także i mnie.

Oferuję wam wkład polepszający całokształt, dla was - od was. Nie bójcie się pisać każdej sugestii, która by wyszła wszystkim pozytywnie, albo też i nadała temu uniwersum swój własny, unikatowy klimat.
Jedyne o co was proszę, to ograniczanie się z wypowiedziami typu "zmień mechanikę gry" lub "lepiej zrób sci-fi". Sugerujcie wszystko. Nawet zmiany nazewnictwa danych elementów czy nawet postaci niekontrolowanych przez graczy.

Powodzenia!
Danatiel wrote:Co chciałbym zobaczyć:
- Wątki miłosne ... np......
- Wątki dla osobnych postaci np dla pojedynczego rpra solo
- Zabawy, przyjęcia, uczty , bankiety
- Mega wydarzenie, równouprawnienie <chodzi o kobiety>
- Fabularne połączenie wydarzeń, ciągłość ich i wydarzenie początkujące
ajer wrote:Ja bym chcial zobaczyc i nie tylko pewnie ja jakies eventy swiateczne jak juz mamy taki okres kazdy by mogl cos dostac od tdgowskiego mikolaja etc. I wsumie taki pojedynczy watek co jaksi czas dla jakiejs postaci czemu nie?
Avager wrote:Czas na rozkręcenie się nowych postaci np. jakiś bonus na rolle przez 3 sesje(Oczywiście chodzi tu "Śmiertelność)"
By Danatiel
Posts Custom
Ja <beep> <beep> <beep> czy cie <beep> <beeeeep>
A tak ogólnie kilka spraw:
1. Czas odgrywania RPG powinien być dostosowany od godz 15-16 do 22 aby każdy mógł rpić a nie tylko night time
2. Zbyt wysoki wskaźnik niebezpieczeństw czyni nawet rp w drużynie zabójcze
3. Prawo wyboru ? < Przypomina akcje w sali obrad> Ck czy ck za chwile ? <choice, wiadomo o co chodzi>
4. Zbyt trudno zdobyć pry , misje są także trudne , nudzą się misje przynieś/odnieś i wróć
5. No kurwa mać nie popychaj tak fabuły bo nie wyrabiam
6. Zrób jakiś odstęp wydarzeń i coś co będzie początkiem wydarzenia, a nie z dupy dowiaduję się , że jest party bo dziwne rzeczy się dzieją i ,że to na 100% diabeł z piekła.
7. Denerwuje mnie zmuszanie nas do udziału w głównych wątkach które są zabójcze
8. ....Moje panie lekkich obyczajów to gdzie ? Mniej MOTYWÓW ALFONSOWSKICH !

Co chciałbym zobaczyć:
By Operativ
Danatiel wrote:Ja <beep> <beep> <beep> czy cie <beep> <beeeeep>
A tak ogólnie kilka spraw:
1. Czas odgrywania RPG powinien być dostosowany od godz 15-16 do 22 aby każdy mógł rpić a nie tylko night time
2. Zbyt wysoki wskaźnik niebezpieczeństw czyni nawet rp w drużynie zabójcze
3. Prawo wyboru ? < Przypomina akcje w sali obrad> Ck czy ck za chwile ? <choice, wiadomo o co chodzi>
4. Zbyt trudno zdobyć pry , misje są także trudne , nudzą się misje przynieś/odnieś i wróć
5. No <ciach> mać nie popychaj tak fabuły bo nie wyrabiam
6. Zrób jakiś odstęp wydarzeń i coś co będzie początkiem wydarzenia, a nie z dupy dowiaduję się , że jest party bo dziwne rzeczy się dzieją i ,że to na 100% diabeł z piekła.
7. Denerwuje mnie zmuszanie nas do udziału w głównych wątkach które są zabójcze
8. ....Moje panie lekkich obyczajów to gdzie ? Mniej MOTYWÓW ALFONSOWSKICH !
Zły post.
Na uwadze były rzeczy, które mogłyby polepszyć całokształt RPG'a, a nie wytykanie rzeczy. Jak je wytkniecie, to od razu zasugerujcie poprawkę. Ktoś musiał zrobić taki post, więc od teraz już wiecie jak to ma wyglądać.
Danatiel wrote:Co chciałbym zobaczyć:
Teraz lepiej.
Co do równuprawnienia... Chciałbym, żeby było one dokonane przez graczy. Co do ostatniego - da się zrobić bezproblemowo w większości przypadków.
A od zabaw, przyjęć i hulanek... Trzeba nieco szlachty wprowadzić... Choć z tymi wątkami miłosnymi to aż tak nie przesadzajmy.
By Ajer
Posts Custom
Ja bym chcial zobaczyc i nie tylko pewnie ja jakies eventy swiateczne jak juz mamy taki okres kazdy by mogl cos dostac od tdgowskiego mikolaja etc. I wsumie taki pojedynczy watek co jaksi czas dla jakiejs postaci czemu nie?
By Operativ
ajer wrote:Ja bym chcial zobaczyc i nie tylko pewnie ja jakies eventy swiateczne jak juz mamy taki okres kazdy by mogl cos dostac od tdgowskiego mikolaja etc. I wsumie taki pojedynczy watek co jaksi czas dla jakiejs postaci czemu nie?
TDGowski Mikołaj właśnie zaczął rozdawać prezenty, a RPGowy jeszcze przyjdzie, o to się nie bój, ale z drugiej strony - skoro chcecie na to wątek, to mogę go zrobić na styl "ratowania świąt".
By Arxix
Posts Custom
Co fajnie by było zobaczyć w RP ??
Po pierwsze sens i ciągłość wydarzeń, nie wiem który raz zostaliśmy wciągani w zadania które nie miały żadnego sensu, jak np idź do piekła i pomóż zajebać Diabła. No wtf do piekła iść i zejebać Diabła ale po co i w jakim celu. Nie wiem czy można to tak nazwać ale w rp brakuje balansu, oczywiście chodzi mi o balans balans a nie że np pewna osoba rzuca się na osobnika 4x mocniejszego i płacze :D.
By Operativ
Arxix wrote:Co fajnie by było zobaczyć w RP ??
Po pierwsze sens i ciągłość wydarzeń, nie wiem który raz zostaliśmy wciągani w zadania które nie miały żadnego sensu, jak np idź do piekła i pomóż zajebać Diabła. No wtf do piekła iść i zejebać Diabła ale po co i w jakim celu. Nie wiem czy można to tak nazwać ale w rp brakuje balansu, oczywiście chodzi mi o balans balans a nie że np pewna osoba rzuca się na osobnika 4x mocniejszego i płacze :D.
Dajcie spokój z tym średniej klasy "diabłem", wyrwałem was z tego wątku specjalnie, bo to było już widać co się może stać. Mogę dodać tylko, że NPC (postacie niekontrolowane przez gracza) nie są godni stuprocentowej wiary, mogą bazować się na plotkach, własnej perspektywie lub innych czynnikach fizycznych bądź psychicznych. Ciemnota może dawać się we znaki u NPC i to niejednokrotnie.

Balans, tzw. dopasowanie poziomów postaci graczy do otoczenia? To również jest i do zrobienia, ale nie zrezygnuję z ryzykownych zleceń - będę dawał ostrzeżenia, jeżeli zadanie jest nader trudne i tylko po potwierdzeniu waszej postaci mogę takie zlecenie zacząć.
Zlecenia drużynowe również mają inny poziom trudności, bo jest was kilku, a nie jeden.
A co do rzucania się na dwukrotnie silniejszego przeciwnika... No cóż, temu nie zaradzę nawet ja, jest to w stu procentach zależne od gracza.
By Avager
Czas na rozkręcenie się nowych postaci np. jakiś bonus na rolle przez 3 sesje(Oczywiście chodzi tu "Śmiertelność)"
By Neji
Widzę Avager przeżywa heroiczną śmierć swojej postaci xd

Ja byłbym za wątkami miłosnymi, tak jak mówiłem :D
A póki co erpie za krótko żeby wymagać więcej :P
By Operativ
Avager wrote:Czas na rozkręcenie się nowych postaci np. jakiś bonus na rolle przez 3 sesje(Oczywiście chodzi tu "Śmiertelność)"
Po dłuższym przemyśleniu, mogę się zgodzić na bonusowe +2 do rzutów na pierwsze trzy sesje danej postaci.
Neji wrote:Widzę Avager przeżywa heroiczną śmierć swojej postaci xd

Ja byłbym za wątkami miłosnymi, tak jak mówiłem :D
A póki co erpie za krótko żeby wymagać więcej :P
Wątki miłosne będą poważnym wyzwaniem, nie zaprzeczę. Co do śmierci postaci Avagera, to była bardzo heroiczna, więc i dostał za nią osiągnięcie do hali sławy, uwieczniając postać.

Chciałbym też dodać, że najlepsze konstruktywne pomysły będą nagradzane!
Clan Structure

An officer needs to be properly skilled (whether b[…]

Tury Inicjatywa Inicjatywa określa kolejno[…]

[Frakcja] Krwawa Ręka

Xonel czy Lenox, licz czy elficki wielki nekromant[…]

Conqueror's Blade guide

Weapons, uses, and armor Shortsword and Shie[…]