Clan TDG

Official board of the TDG Clan.

Nieużywane już mechaniki, lub też opisy w naszym RPG.
#859
Bezpośrednie, prywatne prośby o stworzenie postaci wysyłamy na koniec danego miesiąca. W przypadku zażądania innego terminu, należy stworzyć temat odnośnie propozycji nowej postaci gracza. W takiej propozycji uwzględniamy główne informacje postaci i jej pełną historię, bez danych poufnych.

Karty postaci zostaną tutaj zamieszczone w swojej okrojonej wersji, zrozumiałej dla graczy. Po co? Dla wygody i łatwości dostępu. W temacie nie zostaną zamieszczone czary postaci oraz ich specjalne ruchy z wiadomych przyczyn (element zaskoczenia).
Zamieszczam je od następnego posta. Jeden post równa się jednemu graczowi.

Poniżej znajdują się formularze przypisane do danych ras w raz z ich kosztem (startowa postać jest warta 25 punktów), w języku angielskim, tak jak i karty postaci (niestety, nie jest to polski, bo dużo cech ma całkowicie inne znaczenie w tymże języku i ogółem pojawiają się różne dziwadła).
Odnośnie języków postaci, formularz (Mówiony/Czytany i Pisany) obowiązuje, np. (Native/None) poda nam, że postać mówi tym językiem na najwyższym (ojczystym) poziomie, lecz nie jest obeznana w czytaniu i pisaniu.

Osobiście proszę o tworzenie dosyć sensownych postaci, a nie 'płatków śniegu'.
Przykłady normalnych postaci: zwykły mieszczan, który próbuje utrzymać się poprzez znalezienie nietypowej i dobrze płatnej pracy; Krasnolud wysłany na przetarg do ludzi; podróżujący kupiec, możliwie posiadający kompana i własny powóz; Elf, który szuka odwetu na Mrocznych Elfach (obie rasy, jak wiemy, niezbyt przepadają za sobą).
Przykłady 'płatków śniegu', tj. bezsensownych postaci: nieumarły osobnik grywalnej rasy, który szuka odwetu na tych, którzy go pogrzebali; śmiertelnik posiadający wrodzone moce rodem z bajek (np. zamiany w mityczne stwory czy też inne dziwadła); osobnik danej rasy, który nie stosuje się do norm zawartych w 'paczkach rasowych' (np. pokojowy Mroczny Elf, miły Ork); inne dziwadła rodem nie z tej ery i nie z tego uniwersum.
Należy jednak pamiętać, że to nie broni was przed stworzeniem interesujących i ciekawych postaci - nawet typowy handlarz może stać się kimś wartym uwagi, lecz trzeba po prostu umieć to odegrać, a nie liczyć na rozdane cechy postaci i 'łaskę boską'. Odnośnie cech rozdanym danej postaci - proszę nie wciskać 'na siłę' cech negatywnych, by zdobyć dodatkowe punkty na rozwój postaci, ponieważ to się może odbić na waszych postaciach! Przed podejściem do tworzenia postaci, należy przemyśleć, jaka ona powinna być z charakteru i co powinna umieć, by nie umarła z powodu bezużyteczności na tle społeczeństwa.


Bohaterowie Niezależni - do dodania dwa ciecie od Lenoxa i Bakobrody
Ambasador Q'tash
Image
Faktyczny przywódca pewnej elfickiej frakcji egzekutorów.
Potęga: nieznany.
Przebiegły polityk, zdolny do przekonania twych przyjaciół, by zwrócili się przeciwko tobie.

Baron von Hattenkrapper
Image
Baron Avantur, legendarny szermierz.
Potęga: niezrównany

Dearus Redcliffe
Image
Człowiek-mroczny rycerz, którego lewe oko potrafi zajrzeć ci w duszę, mówią, że jest to oko piekieł.
Potęga: silny.
Dearus jest osobą o nieznanej przeszłości, znającą sztuki walki. Nosi ciężką, ciemną zbroję, która chroni go przed uderzeniami swych wrogów. Mówi się, że gdy ktoś zginie z jego ręki - nie ma szans powrotu do życia, nawet poprzez białą magię.

'Pułkownik'
Image
Dowódca bardzo 'ludzkiej' jednostki podległej wojsku.
Potęga: silny.
Oficer, który cieszy się statusem społecznym niczym szlachcic, lecz w przeciwieństwie do takowego - pułkownik zna się na wojaczce, sam przewodząc większym bitwom jego batalionu.
Hala sławy
Ajer
Lenox
Poszukiwany, poszkodowany - zdobądź czerwony status na liście gończym Imperium przez pomyłkę w urzędzie.
Ukrzyżowany - zostań ukrzyżowany przez egzekutorów Romlaht podczas przesłuchania.
Strzeżcie się... Ja żyję! - wróć do życia, żądny zemsty i jeszcze bardziej zły niż przedtem.

Avager
Viral
Patrzcie jaki to był heros: jednego, dwóch, trz... No prawie trzech zabitych przed śmiercią - zgiń w walce, po zabiciu znacznej liczby silnych przeciwników.

Honor
Agamen
Stop! Czas młota! - za zatrzymanie gwałciciela przed dokonaniem niecnego czynu na bezbronnej i ogłuszonej kobiecie w magazynie miasta Delrish.

Kriss
Mailia
Biegnij, Mailia, biegnij! - za ucieczkę z praktycznie zabójczego spotkania z trollem jaskiniowym, przebiegnięcie przez trzy różne scenerie podziemne i kilkukrotne uniknięcie śmierci pod rząd, aż do spotkania ekstremalnych środków uśmiercania.

Maly
Maloslaw Bakobrody
Pierwsza kompania... - uformuj jednostkę z zatwierdzeniem władcy danego regionu.
Muhammad
Pełen podstęp - wykonaj zlecenie zabójstwa, będąc w pełni ukrytym i bez żadnych (nieprzewidzianych) ofiar.
Masz i kultysto twój rytuał - przyczyń się do eliminacji frakcji kultu z obiegu.
Ch***** macie broń, panie kapitanie - poczuj magię elfickiego ambasadora-dowódcy egzekutorów na własnej skórze, a dokładnie na własnej broni.

Poger
Poger
Pierwsza krew! - bądź pierwszym mordercą (poprzez zabójstwo postaci gracza) w historii. (ucierpiał Jakub Long)
Króliczek doświadczalny - zostań obiektem eksperymentów doktora Welfa podczas elfickiego przesłuchania i pozwól (a raczej zostań zmuszony) na wstrzyknięcie sobie conajmniej trzech toksyn jego autorstwa.
C4H10 - dokonaj egzekucji podkutym ćwiekami butem na twarzy dowolnej postaci gracza.

Tiger
Dearus Redcliffe
Ładne oczy masz, komu ty je dasz... - utrać oko przy pomocy ostrego narzędzia.

Tury Inicjatywa Inicjatywa określa kolejno[…]

[Frakcja] Krwawa Ręka

Xonel czy Lenox, licz czy elficki wielki nekromant[…]

Conqueror's Blade guide

Weapons, uses, and armor Shortsword and Shie[…]

Jaka ścieżka jest właściwa ? Ścieżka Śniącego oczy[…]