Clan TDG

Official board of the TDG Clan.

PC i Mac, software i hardware, Windows, Linuks itp.
By SalmonIsTasty
Posts Custom Custom
Podzielcie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat waszych maszyn bojowych zwanych PC, ale i nie tylko. Spytajcie również o porady dot. waszych przyszłych zakupów, czyli w skrócie co tylko wasza nędzna dusza zapragnie.

Tak więc do pobudzenia nieco kontrowersji: oto mój obecny headset:
Image
Sound Blaster Recon3D Omega Wireless
http://www.soundblaster.com/products/So ... eless.aspx
By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
Hm, Sound Blaster? Podobno dobrze się sprawdza w strzelankach i grach z większą ilością akcji, lecz po wyglądzie nie mogę stwierdzić komfortu noszenia tego.
No ale słuchawki to rzecz zależna tylko od nas i od naszych upodobań, a nie (przeważnie) od zaleceń innych.

A tak z innej beczki, pytać w temacie o wszystko! Jestem pewien, że co najmniej połowa z nas wie, co dobrego jest w sprzęcie [x] lub [y].
By SalmonIsTasty
Posts Custom Custom
Osobiście uważam, że komfort przy noszeniu jest na bardzo wysokim poziomie + pokrowce ( czy jak to nasienie szatana się zwie ) są nie tylko przyjemne w dotyku ale i nie zbierają kurzu.

Jedyne co się mogę przy nich przyczepić, to fakt, że jak doprowadzimy do całkowitego chamskiego rozładowania, słuchawki postanawiają się w magiczny sposób rozkalibrować z odbiornikiem.
By Rodriguez
Poradźcie mi proszę, skarbeńki, w następującej kwestii:

Mam BARDZO starą płytę główną obsługującą procesory AMD i karty DDR2, do tego równie starego Athlona 2,4Ghz 2 rdzenie oraz dość niedawno wymienione 4 Gb RAMu i grafikę nVidia GTX 460. Zasilacz z OCZ 600 Watów. Mój procesor mnie ogranicza, chciałbym kupić sobie Intela i5. Która droga rozwoju jest lepsza i dlaczego?
1. Kupuję fajną płytę główną z DDR3, kupuję fajnego Intela i5 który współpracuje z RAMem DDR3 i kupuję ZNOWU nowy RAM żeby był DDR3, co już nie jest takie fajne.
albo
2. Zostawiam albo ewentualnie zmieniam płytę główną dalej z DDR2, nie zmieniam kolejny raz RAMu i kupuję jakąś wersję i5 która będzie współpracować z DDR2 (chyba że nie ma takiej), która będzie raczej gorsza niż ta wymieniona w punkcie 1.

Co myślicie?
By Operativ
To wszystko jest kwestią pieniędzy, jeśli nie są problemem, jak najbardziej zalecam punkt pierwszy, ponieważ DDR3 jest dużo bardziej wydajniejsze od dwójki, a z i5 nie ma co kombinować. Fakt, RAM trzeba dokupić w przypadku tej opcji, lecz pamięć sama w sobie nie jest taka droga, a w połączeniu z i5 doznasz dość 'mocnego' przyśpieszenia. DDR3 zjada również mniej prądu, co wyniknie mniejszymi podatkami za prąd. Same plusy!
By SalmonIsTasty
Posts Custom Custom
Poza bebechami swojego potwora, również byś mógł zmienić gryzonia, tudzież deskę klawiszową na lepszy model.

Nie żebym wiedział jakie masz na stanie czy coś...

Takie suspicje z mojej strony...
By Operativ
Jeżeli chodzi o budowę komputera, to najpierw musimy ustalić kilka ważnych rzeczy.

Mianowicie, system. 32 bitowy czy 64 bitowy?
W przypadku 32 bitowego, nie opłaca nam się mieć ponad 3.2 GB RAM, po prostu tego taki system nie obsługuje.
Systemy 64 bitowe są opłacalne tylko wtedy, gdy mamy ponad 4 GB RAM, przez co wykorzystamy jego architekturę w pełni i nie narazimy się przez to na zbędne problemy (po co używać 64 bitowego systemu, jeśli ma się 3.2 GB RAM i nie planuje się dodawać więcej tejże pamięci?). Wybierając pamięć RAM, należy też myśleć o DDR3, ponieważ wykazuje się ona większą przepustowością w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami, takimi jak DDR2.

Planując sprzęt, na początku najlepiej pomyśleć o procesorze i płycie głównej, ponieważ jeżeli płyta główna nie jest zgodna z resztą części, to komputer po prostu nie odpali.

Karta graficzna AMD Czy nVidia?
W przypadku karty graficznej, AMD wychodzi taniej i równie dobrze, a ostatnia technologia AMD Mantra jest bardzo ciekawym ruchem ze strony jego twórców.

Procesor AMD czy Intel?
Tak jak wyżej, w tym drugim płacisz głównie za markę, a nie za parametry.

W obu przypadkach, procesora i karty graficznej - wszystko zależy od naszego portfela, gustu i zaufania dla firmy. Reszta to tylko czysta formalność.

Odnośnie obudowy, musi pasować pod naszą płytę główną, aby o czymkolwiek myśleć. Potrzeba też miejsca na wiatrak, jeżeli nie chcemy, by nam się pospalały 'przewody'.

Myślę, że ten krótki post dał conieco do kontemplacji w sprawie doboru sprzętowego.

Tury Inicjatywa Inicjatywa określa kolejno[…]

[Frakcja] Krwawa Ręka

Xonel czy Lenox, licz czy elficki wielki nekromant[…]

Conqueror's Blade guide

Weapons, uses, and armor Shortsword and Shie[…]

Jaka ścieżka jest właściwa ? Ścieżka Śniącego oczy[…]