Clan TDG

Official board of the TDG Clan.

PC i Mac, software i hardware, Windows, Linuks itp.
By SalmonIsTasty
Posts Custom Custom
#57
Podzielcie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat waszych maszyn bojowych zwanych PC, ale i nie tylko. Spytajcie również o porady dot. waszych przyszłych zakupów, czyli w skrócie co tylko wasza nędzna dusza zapragnie.

Tak więc do pobudzenia nieco kontrowersji: oto mój obecny headset:
Image
Sound Blaster Recon3D Omega Wireless
http://www.soundblaster.com/products/So ... eless.aspx
User avatar
By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
#85
Hm, Sound Blaster? Podobno dobrze się sprawdza w strzelankach i grach z większą ilością akcji, lecz po wyglądzie nie mogę stwierdzić komfortu noszenia tego.
No ale słuchawki to rzecz zależna tylko od nas i od naszych upodobań, a nie (przeważnie) od zaleceń innych.

A tak z innej beczki, pytać w temacie o wszystko! Jestem pewien, że co najmniej połowa z nas wie, co dobrego jest w sprzęcie [x] lub [y].
By SalmonIsTasty
Posts Custom Custom
#97
Osobiście uważam, że komfort przy noszeniu jest na bardzo wysokim poziomie + pokrowce ( czy jak to nasienie szatana się zwie ) są nie tylko przyjemne w dotyku ale i nie zbierają kurzu.

Jedyne co się mogę przy nich przyczepić, to fakt, że jak doprowadzimy do całkowitego chamskiego rozładowania, słuchawki postanawiają się w magiczny sposób rozkalibrować z odbiornikiem.
By Rodriguez
Posts
#103
Poradźcie mi proszę, skarbeńki, w następującej kwestii:

Mam BARDZO starą płytę główną obsługującą procesory AMD i karty DDR2, do tego równie starego Athlona 2,4Ghz 2 rdzenie oraz dość niedawno wymienione 4 Gb RAMu i grafikę nVidia GTX 460. Zasilacz z OCZ 600 Watów. Mój procesor mnie ogranicza, chciałbym kupić sobie Intela i5. Która droga rozwoju jest lepsza i dlaczego?
1. Kupuję fajną płytę główną z DDR3, kupuję fajnego Intela i5 który współpracuje z RAMem DDR3 i kupuję ZNOWU nowy RAM żeby był DDR3, co już nie jest takie fajne.
albo
2. Zostawiam albo ewentualnie zmieniam płytę główną dalej z DDR2, nie zmieniam kolejny raz RAMu i kupuję jakąś wersję i5 która będzie współpracować z DDR2 (chyba że nie ma takiej), która będzie raczej gorsza niż ta wymieniona w punkcie 1.

Co myślicie?
User avatar
By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
#104
To wszystko jest kwestią pieniędzy, jeśli nie są problemem, jak najbardziej zalecam punkt pierwszy, ponieważ DDR3 jest dużo bardziej wydajniejsze od dwójki, a z i5 nie ma co kombinować. Fakt, RAM trzeba dokupić w przypadku tej opcji, lecz pamięć sama w sobie nie jest taka droga, a w połączeniu z i5 doznasz dość 'mocnego' przyśpieszenia. DDR3 zjada również mniej prądu, co wyniknie mniejszymi podatkami za prąd. Same plusy!
By SalmonIsTasty
Posts Custom Custom
#118
Poza bebechami swojego potwora, również byś mógł zmienić gryzonia, tudzież deskę klawiszową na lepszy model.

Nie żebym wiedział jakie masz na stanie czy coś...

Takie suspicje z mojej strony...
User avatar
By Operativ
Posts Custom Custom Avatar
#1279
Jeżeli chodzi o budowę komputera, to najpierw musimy ustalić kilka ważnych rzeczy.

Mianowicie, system. 32 bitowy czy 64 bitowy?
W przypadku 32 bitowego, nie opłaca nam się mieć ponad 3.2 GB RAM, po prostu tego taki system nie obsługuje.
Systemy 64 bitowe są opłacalne tylko wtedy, gdy mamy ponad 4 GB RAM, przez co wykorzystamy jego architekturę w pełni i nie narazimy się przez to na zbędne problemy (po co używać 64 bitowego systemu, jeśli ma się 3.2 GB RAM i nie planuje się dodawać więcej tejże pamięci?). Wybierając pamięć RAM, należy też myśleć o DDR3, ponieważ wykazuje się ona większą przepustowością w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami, takimi jak DDR2.

Planując sprzęt, na początku najlepiej pomyśleć o procesorze i płycie głównej, ponieważ jeżeli płyta główna nie jest zgodna z resztą części, to komputer po prostu nie odpali.

Karta graficzna AMD Czy nVidia?
W przypadku karty graficznej, AMD wychodzi taniej i równie dobrze, a ostatnia technologia AMD Mantra jest bardzo ciekawym ruchem ze strony jego twórców.

Procesor AMD czy Intel?
Tak jak wyżej, w tym drugim płacisz głównie za markę, a nie za parametry.

W obu przypadkach, procesora i karty graficznej - wszystko zależy od naszego portfela, gustu i zaufania dla firmy. Reszta to tylko czysta formalność.

Odnośnie obudowy, musi pasować pod naszą płytę główną, aby o czymkolwiek myśleć. Potrzeba też miejsca na wiatrak, jeżeli nie chcemy, by nam się pospalały 'przewody'.

Myślę, że ten krótki post dał conieco do kontemplacji w sprawie doboru sprzętowego.

Tury Inicjatywa Inicjatywa określa kolejno[…]

[Frakcja] Krwawa Ręka

Xonel czy Lenox, licz czy elficki wielki nekromant[…]

Conqueror's Blade guide

Weapons, uses, and armor Shortsword and Shie[…]

Jaka ścieżka jest właściwa ? Ścieżka Śniącego oczy[…]